Teknoloji

Windows Print Screen Tuş Değişiklikleri İşlev

ABD merkezli teknoloji devi Microsoft, Windows 11 birçok kullanıcının başını döndürecek bir karar aldı. Windows 11’in “KB5025310″ kodlu beta sürümü onlarca yıldır kullanılmaktadır” Ekran görüntüsü” butonunun işlevselliği değiştirildi. Güncelleme kararlı sürüm kullanıcılarına ulaştığında bu değişiklik tüm Windows 11 kullanıcılarını etkileyecek.

Print Screen tuşu, Windows’un en eski sürümlerinden beri kullanılmaktadır. ekran görüntüsü almak için kullanılmış. Kullanıcı ihtiyacı olan görsel açıkken bu butona basar ve elde ettiği görseli Paint ya da üçüncü parti fotoğraf düzenleme uygulamalarına aktarır. KB5025310 kodlu Windows 11 beta sürümü, bu durumu değiştirir.

Print Screen, Snipping Tool’u Windows 11’de çalıştıracak!

Windows 11’in Build 22621.1546 ve 22624.1546 sürümlerini içeren KB5025310 koduyla beta sürümüne yükseltme yapan Windows 11 kullanıcıları, Print Screen düğmesine bastıklarında. Ekran görüntüsü alma cihazı çalıştıracaklar. Böylece, doğrudan ekran görüntüsü alma dönemi Windows 95’ten beri uygulanmaktadır. bitecek . Snipping Tool’u çalıştırdıktan sonra, kullanıcı istediğini yapabilecektir.

Neyse ki, bu durum değiştirilebilir!

Windows 95’ten bu yana bu özelliği benimseyen kullanıcıların tepkisini tahmin eden Microsoft, Windows 11’deki Print Screen tuşunun eskisi gibi doğrudan ekran görüntüsü aldığını da sözlerine ekledi. sağlayacaktır . Ama bu biraz çalışma gerektirecek. Kararlı sürüm güncellemesinden hemen sonra Print Screen’in ekran görüntüsü almasını istiyorsanız, aşağıdakileri uygulayın:

  • AyarlarGirmek .
  • UlaşılabilirlikTıklamak .
  • Klavye ayarlarıbölümüne girin.
  • Ekran alıntısını açmak için Print Screen tuşunu kullanınSeçme ” kapalı.

pervariajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu