Yaşam

Seferihisar’da “kurs” zamanı

Seferihisar Belediyesi’nin Ürkmez Kültür Sanat Merkezi’nde 4 yılda düzenlediği ücretsiz kurslara 7’den 77’ye yüzlerce kursiyer katıldı. Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, “Her yaş grubundan vatandaşımız bu kurslarda eğlenirken öğrenmenin de keyfini yaşıyor” dedi.

Türkiye’nin en sakin şehirlerinden biri olan Seferihisar ilçesi, ücretsiz kültür sanat kurslarıyla da dikkat çekiyor. Ürkmez Kültür Sanat Merkezi bünyesinde açılan cam süslemeden dikişe, piyanodan gitara, bağlamadan fotoğraf atölyesine, tiyatrodan çini atölyesine kadar 10’dan fazla ücretsiz kursta son 4 yılda yüzlerce kursiyer eğitildi. Uzman eğitmenler tarafından verilen eğitime katılan her yaş grubundan Seferihisarlılar, hem öğrenirken hem de eğlenirken stantlar açarak konserlerde sahne aldı.

 

KONSERLERE VE AÇIK STANDLARA KATILIM

Son 4 yılda cam dekorasyon ve proses atölyesi kurslarına 328 kursiyer katılırken, 30 binin üzerinde cam proses desen deseni ve 5 bine yakın cam obje tasarlandı. Dikiş ve el sanatları atölyesine 130 kursiyer katılırken, binin üzerinde eser yapılarak sergilendi. 230 kişi gitar ve piyano kurslarında eğitim aldı. 40 kişilik 80’ler ve 90’lar korosu oluşturularak festival ve konserlere katılım sağlandı. Bağlama ve Türk Halk Müziği Korosunda 100 kişi eğitim aldı. THM korosu birçok konserde sahne aldı. Fotoğraf atölyesine katılan 180 öğrenci, hazırladıkları fotoğraflarla stantlara katıldı. 100 kişinin eğitim aldığı tiyatro atölyesinde 10’dan 60 yaşa kadar tiyatro setleri oluşturuldu. Standlara çini atölyesinden 100 kursiyer de katıldı.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, Seferihisar’da sanatın binlerce yıllık bir geçmişi olduğunun altını çizerek, “Teos Antik Kenti, dünyada ilk Ressamlar Birliğinin kurulduğu yerdir. Belediye olarak düzenlediğimiz bu ücretsiz kurslarla 7’den 77’ye her yaş grubundaki hemşerilerimizi sanatı buluşturuyoruz. Vatandaşlarımız bu kurslarda eğlenirken, öğrenmenin de keyfini çıkarıyorlar.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

boztepehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu