Haber

Pazarcık’ta Meydana Gelen Deprem ve Fırtına Felaketi Sonrası Vatandaşlar Anılarını Paylaştı

Vatandaşlar, önce depremin ardından fırtınanın vurduğu ilçede o anları anlattı.

Kasırga felaketini yaşayan vatandaşlar, “Neredeyse ölümü bekliyorduk” dedi.

KAHRAMANMARAŞ – Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen fırtına felaketinin ardından ilçede yaşayan vatandaşlar, “Neredeyse ölümü bekledik” sözleriyle kaygılarını dile getirdi.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen hortum felaketinin ardından depremzedelerin kaldığı çadır ve konteynerler uçtu. Bu üzücü olayda 1 kişi öldü, 50 kişi de yaralandı.

Memiş Özdal’da hortumun etkisiyle bazı evlerin çatıları hasar görürken, ilçede bazı otomobillerin ters döndüğü ortaya çıktı. Bölgeye sevk edilen jandarma komando ve AFAD ekipleri hasarlı bölgelerde çalışma başlatırken, vatandaşlar yaşadıkları tedirgin anları anlattı.

“Ölümdeydik, ölümü bekledik”

Aniden meydana gelen fırtına ve kasırga felaketinde depremden daha büyük bir tedirginlik yaşadıklarını belirten Tarık Şakir, “Dün bu saatlerde evimize dönerken büyük bir fırtına çıktı. Elektrik panoları, duvarlar, ağaçlar hepsi bir arada. köklerinden fışkırdı.Depremdeydik.Ölümünü bekledik.Yani vahim bir durumdu. Depremden daha tehlikeli diyebilirim” dedi.

“Her şeyimiz gitti”

Ailece büyük korku yaşadıklarını söyleyen Kadir Tongül, “Olayın boyutu o kadar büyüktü ki beyin sarsıntısından beterdi. Bir anda hortum geldi, tüm çadırlarımızı ve tüm eşyalarımızı aldı. Sistem kurduk elimizden bir şey gelmiyor can kaybı olmadığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Endişe yaşadık çocuklarımız. “Çadırlarımız, eşyalarımız hepsi gitti. Çok zor durumdayız. Allah yardımcımız olsun, kendi çabalarımızla yeniden düzeni sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

golyakaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu