Haber

Muharrem İnce ve Ümit Özdağ’ın ittifakı bozuldu

Siyaset arenası her zamankinden daha hareketli…

Meral Akşener’in Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkıp 6’lı masadan çıkması üzerine Vatan Partisi ile Zafer Partisi’nin ittifakı kurulmadan dağıldı.

Ümit Özdağ ayrıldı

Kayseri’de Kent Türk TV’ye konuşan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Muharrem İnce’nin ittifaktan ayrıldığını açıkladı.

Özdağ, İnce’nin Mansur Yavaş’ı adaylığa davet etmesi nedeniyle böyle bir hamle yaptığını söyledi.

“Böyle tepki vereceğini tahmin etmiştim”

Özdağ, “Kendisini aday olarak görüyor ama halk yoğun bir şekilde Mansur Yavaş ismini talep ediyor, Mansur Yavaş’ı davet ettiğimde Muharrem İnce’nin böyle bir tepki vereceğini tahmin etmiştim.”söz konusu.

“Büyük bir hata yaptı”

İnce’ye yönelik sert sözlerine devam eden Özdağ, şunları söyledi: “Yanlış yaptı. Çok büyük bir hata yaptı. Takdir edilir, saygı duyarız. Siyaset, devlete ve millete hizmet yeridir. Kendi kişisel siyasi kariyerimizi planlamanın ve egolarımızı tatmin etmenin yeri değil.”dedi.

“Ben kimsenin yedeği değilim”

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, katıldığı canlı yayında yedek aday olmadığını söyledi.

İnce, “Bay. Özdağ bir partinin genel başkanı, ben de. Mansur Yavaş başka bir partinin belediye başkanı. Bunu siyasi bir kabalık olarak görüyorum, doğru değil. O zaman partiyi neden kurdun? Bizi belediyenin önüne davet ediyor, benim belediyede işim yok.”tepki göstermişti.

kurtalan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu