Haber

Mersin Büyükşehir Belediyesi Organize Tarım Ürünü Dağıtım Töreni Düzenledi

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Destek Büyükşehir’den, Üretim Çiftçiden’ sloganıyla düzenlediği tarımsal iş dağıtım törenine katılan Önder Vahap Seçer, üretici ile görüşmeye geldi.

Törende Silifke, Faziletli, Gülnar ve Mut ilçelerinden üreticilere farklı alanlarda tarımsal destek verildiğini belirten Seçer, köylülere verilen desteklerle kimsenin işsiz kalmadığını ve istihdama katkı sağladığını söyledi. Seçer, “Üretime destek olmak benim için çok kutsal bir şey. Bunu düşünmek, niyet etmek, alın teri sahibine bu şekilde destek olmak son derece takdire şayan ve kutsal” dedi. ‘Köyümüze Sahip Çıkalım’ projesinin Türkiye’ye model olabilecek bir proje olduğunu belirten Seçer, “Çiftçinin bahçesi, meyvesi, tarlası, hayvanı, ineği, kıl keçisi olur. Bir ülkede üretim olmaz. bu insanların desteklenmediği yer.”

“Önemli olan bu ülkede herkesin memnun olması”

‘Köyümüze Sahip Çıkalım’ projesinde 4 yıl önce başlatılan çalışmalarda gelinen noktadan Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çok mutlu olduğunu belirten Seçer, “Ben belediye başkanı olarak mutluyum. Projeyi uygulayanlar mutlu. , projeye destek verenler mutlu oluyor, üretiyorlar, çocuklarının rızkını kazanıyorlar.Önemli olan bu ülkede herkesin mutlu olması. Herkes kazanır. Herkes mutlu. 86 milyon insanın başkasına ihtiyacı olmaması bizim için önemli” dedi.

Belediye başkanlığının çok farklı ve çok değerli yetkilere sahip bir makam olduğunun altını çizen Seçer, “Suistimal edildiğinde çok zarar verir, çok hata yapar, çok sorun çıkarır. Hassas makam “Ben bu duygularla belediye başkanıyım. Görevimden inanılmaz derecede memnunum. İnanılmaz bir heyecanla yapıyorum. Bunu heyecanla yapıyorum. Verdiğim her hizmet benim için dünya malına bedel” dedi.

Çiftçilere yönelik “Daha nice nice üretimlere destek olalım, çiftçimizin yüzü gülsün, evlerine ekmek aksın, rahmet aksın” ifadelerini kullanan Seçer, konuşmasını “Tarlalarınıza rahmet bereketli olsun” sözleriyle bitirdi. “.

Proje sayesinde her gün yeni üreticilere ulaştıklarını kaydeden Mersin İli Damızlık Keçi Koyun Yetiştiricileri Derneği Başkanı Mehmet Akdoğan, “Dünyanın her yerinde tarımın desteklenmesi gerekiyor. Şehirleşme ve şehirlerde yaşayan insan sayısı her geçen gün artıyor. Köylü üretmeyince halk nasıl beslenecek, çok önemli” dedi.

Mersin Veteriner Hekimler Odası Başkanı Bektaş Şenay, “Mersin Büyükşehir Belediyesi, köyünden kırsalına kadar çiftçinin, vatandaşının, tarımın ve üretimin yanında. Yem, aşı, ilaç fiyatları her geçen gün artıyor. üretimin her zaman ulaşılabilir olması için oda başkanları, birlik başkanları ve belediye başkanıyız. Biz her zaman üreticinin yanında olmaya hazırız” dedi.

Proje kapsamında sağlanan makine ve teçhizat desteğinden yararlanan Silifke Gündüzler Kooperatifi Başkanı Mahmut Yel, “Vahap liderimizin çiftçilere büyük desteği var. Köyümüzün büyük ihtiyacı olan üzüm sıkma makinesi geldi. Ayağımıza Vahap liderimiz her zaman üreticilerimizin yanındadır.”

Törene Lider Seçer’in yanı sıra kooperatif, oda ve birlik yöneticileri, muhtarlar, üreticiler ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı. – MERSİN

haber-daday.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu