Haber

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş tarih yazdı! Rozet Cezayir Cumhurbaşkanı tarafından giyildi

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdelmadjid Tebboune, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’a Birinci Derece Djadir Ulusal Liyakat Nişanı takdim etti.

TARİHE GİDİYOR

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, 1. Derece Djadir Ulusal Liyakat Nişanı’nın ülkede ilk kez bir Büyükelçiye verilmesiyle tarihe geçti.

BAKANDAN AÇIKLAMA: BÜYÜK ONUR

Göktaş, sosyal medya hesabından Tebboune’ye teşekkür etti. Cezayir Cumhurbaşkanı Abdelmadjid Tebboune tarafından ülke tarihinde ilk kez bir Büyükelçiye verilen “Birinci Derece Djadir Ulusal Liyakat Nişanı” ile ödüllendirilmek büyük bir onur. Görev süremiz boyunca verdikleri destek için kendilerine teşekkür ediyorum.”terimleri kullandı.

BAKAN HAKAN FİDAN’DAN TEBRİKLER

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, tarihe geçen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ı tebrik etti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada “Bugün Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımız ve eski Cezayir Büyükelçimiz Mahinur Özdemir Göktaş’a Cezayir Cumhurbaşkanı Abdelmadjid Tebboune tarafından Birinci Derece Djadir Ulusal Liyakat Nişanı takdim edildi. Bakanımız Hakan Fidan, bu gurur verici nişanından dolayı Bakan Göktaş’ı tebrik etti.söylendi

Veda töreni düzenlendi

Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından kurulan kabinede Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine getirilen Cezayir’in eski Büyükelçisi Mahinur Özdemir Göktaş için veda töreni düzenlendi. Bakan Göktaş, büyükelçilik binası bahçesinde düzenlenen programda bir konuşma yaptı.

persembeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu