Haber

Bakan Karaismailoğlu, Adıyaman’daki son durumu paylaştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Adıyaman’da yeni kalıcı konutların planlandığını belirterek, “İnşallah bir yıl sonra buraları yeniden yaptıktan sonra eskisinden daha düzenli bir yaşam olur.” söz konusu.

Karaismailoğlu, Adıyaman’daki konteyner kenti ziyaretinde depremden etkilenen diğer illerde olduğu gibi Adıyaman’da da çok hummalı bir hareketlilik yaşandığını anlattı.

Karaismailoğlu, yeniden yapılanmak ve normal hayata dönebilmek için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek, “11 ilde olduğu gibi bölgede bin 800 konteynerlik bir alanın alt yapı çalışmalarını arkamızda bırakacağız. yarından itibaren bu bölgede konteynerler ile depremzedelerimizi ağırlamaya başlıyor.Adıyaman’ın 14. bölgesinde de yoğun bir çalışma var.Bu hafta prestijle vatandaşlarımızı konteynerlerimize almaya başlayacağız.” ifadeleri kullandı.

Karaismailoğlu, Adıyaman’da çadır konusunda bir sıkıntı olmadığını, köylerdeki ihtiyacın da karşılandığını belirterek, hayvan çadırlarının köylere gönderildiğini ve enkaz kaldırma çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini bildirdi.

Bakan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Şu anda 100’den fazla molozu kaldırdık, yüzlerce iş makinesiyle moloz kaldırma çalışmalarımız devam ediyor. Hafriyat döküm alanlarında da harika bir hareketlilik var. Umarım tüm kurumlarımız büyük bir özveriyle çalışıyordur.” fedakarca burada yaşam sağlamak için çalışıyoruz.Adıyaman Valiliği ve belediyesini bir kez daha ayağa kaldırmak zorundayız.Çünkü onların bu depremde kolları kanatları kırıldı.Biz diğer belediyelerimiz ve diğer kurumlarımızla hem onlara destek oluyoruz hem de ayağa kaldırıyoruz.Yaşam çadır kurmak zor özellikle geceleri.Bir de kışın en soğuk günlerini yaşıyoruz.Bu aralar havalar biraz yumuşasa da yine çadırdayız sobalı elektrik var.Günler ısıtıcıyla geçiyor.İnşallah konteynerlere aktarıyoruz, kısmen de olsa daha düzenli bir yaşama girmiş olacaklar.Bir yandan yeni kalıcı konutlar planlanıyor, temelleri önümüzdeki günlerde atılacak.Bizim bir yıllık p süremiz var. rocess önümüzde. Umarım buraları yeniden inşa ettikten sonra eskisinden daha düzenli bir yaşam olur. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

“Vatandaşımızın tüm ihtiyaçlarını karşılıyoruz”

Bakanlığın vatandaşların ulaşım ihtiyacını fazlasıyla karşıladığını söyleyen Karaismailoğlu, deprem bölgesinde hasar gören çok sayıda yolun kısa sürede onarıldığını söyledi.

Adil Karaismailoğlu, dayanıklı yollar sayesinde ulaşımın kesintisiz olarak sağlandığını belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

“Havayollarında hala hareketlilik var. Vatandaşımızın tüm ihtiyaçlarını biz karşılıyoruz. Yani trenlerimiz, garlarımız, vagonlarımız vatandaşlarımızı ağırladı, barınma ihtiyaçlarını karşıladı. Özellikle Hatay bölgesinde tüm ikmallerimizi gerçekleştirdik. Denizden, oradan epeyce limana, “İskenderun limanlarına gemilerimizi yanaştırıyoruz. Ayrıca PTT tüm dağıtım kanallarını bölgeye yüklemiş ve yaptığı dağıtım araçlarıyla vatandaşlarımızın tüm acil ihtiyaçlarını ilk günkü gibi karşılamıştır. Hala devam ediyorlar.”

sarioglan-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu