Teknoloji

Samsung, Apple’ı saf dışı bırakacak bir yonga seti üzerinde çalışıyor

Samsung’un Galaxy S2 serisinde çalışan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, bazı görevlerde daha yüksek performans sağlayacak olsa da CPU ve GPU saat hızlarında artış aldı ve ‘Galaxy for Snapdragon 8 Gen 2’ adıyla karşımıza çıktı. Üstelik bu durum önümüzdeki yıl da tekrarlanacak ve “Snapdragon 8 Gen 3 için Galaxy”İddialara göre isimle üretilecek olan bu yonga seti, her cihaz için en yüksek tek çekirdek performansını sunacak ve A17 Bionic’i geride bırakacak.

Galaxy için Snapdragon 8 Gen 3, Geekbench’in eski bir sürümünü kullanırken, tek çekirdek performans puanı 2.000’i geçebilir. RGcloudS adlı bir Twitter kullanıcısı, Samsung ve TSMC’nin yeni nesil üretim düğümleri hakkında kapsamlı bir tartışma başlattı. O tartışmada Galaxy için Snapdragon 8 Gen 3’ten bahsettiği fark edildi.

APPLE’NİN İŞLEMCİLERİNİ BIRAKACAK

Bu işlemci, Qualcomm’un Samsung’un Galaxy S24 serisi için özel olarak ürettiği daha yüksek performanslı bir işlemcidir. Snapdragon 8 Gen 3 varyantı olacak. Bu kullanıcının tezine göre yeni işlemci, tek çekirdekte 2.000 puanlık bir sonuç verebilecek ve böylece A17 Bionic’i geride bırakacak.

Kısa bir süre önce sızan Snapdragon 8 Gen 3’ün iddia edilen tek çekirdekli ve çok çekirdekli sızıntısı, bu işlemcinin hem testlerde hem de A16 Bionic’i yok ettiğini gösteriyor. tek çekirdek testinde 1930 puan alıyor. Galaxy için Snapdragon 8 Gen 3, daha yüksek CPU ve GPU saat hızlarında çalışacağından, Geekbench 5’i çalıştırırken 2.000 tek çekirdekli puan çubuğunu kıracağına inanmak kolaydır. Bakalım taraflardan herhangi biri bir açıklama yapacak mı? bu argümanlar karşısında Samsung, özel yonga seti ile Apple’ı devirecek!

KAYNAK: CNN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu