Teknoloji

LG, True Optical Telephoto Zoom özellikli yeni akıllı telefon kamera modülünü tanıttı

LG artık akıllı telefon üretmiyor olabilir, ancak yine de telefonlar için bileşenler üretiyor. Şirketin LG Innotekkol, 4-9 kat telefoto aralığına sahip periskop stili gerçek optik zoom kamera modülü tanıtıldı. Bu, akıllı telefon kameralarının tüm yakınlaştırma aralığı boyunca tam manzara kalitesini korumasına olanak tanıyacak ve potansiyel olarak gerekli modüllerin boyutunu ve sayısını azaltacaktır.

Çoğu akıllı telefon kamerası, dijital yakınlaştırma ile çoklu kamera modüllerini birleştiren hibrit yakınlaştırma kurulumları kullanır. Elbette yakınlaştırma aralıklarında (tipik olarak 2x, 3x, 10x vb.) farklı kameralar kullanılır ve ortayı doldurmak için dijital yakınlaştırma kullanılır (2.5x, 4.5x vb.). Sonuç olarak, sensör çözünürlüğü ve kalçalar nedeniyle ayrıntılar önemli ölçüde azaltılabilir.

Bununla birlikte, LG’nin Optik Zum Kamerası“, aynasız veya DSLR fotoğraf makinelerinde Yakınlaştırma lenslerinde gördüğünüze benzer, hareketli bileşenlere sahip bir yakınlaştırma aktüatörü içerir. LG ile karşılaştırıldığında mikrometreye kadar hızlı ve hassas bir şekilde çalışır ve pil ömründen tasarruf sağlar. Ayrıca, telefoto lensler için sorun olabilen bulanıklığı azaltmak için yerleşik bir optik manzara sabitleyiciye sahiptir.

Şirket yeni teknoloji kullanıyor Snapdragon 8 Gen 2 Taşınabilir Platformuna Qualcomm ile entegre etmek için Qualcomm ile ortaklık kurduğunu da duyurdu ve şunları söyledi: “Otomatik Odaklama, Otomatik Pozlama, Otomatik Beyaz Dengesi, lens gölgelenme düzeltmesi ve çok daha fazlası dahil olmak üzere optik için özel görüntü ayarını geliştirecek. Böylece kullanıcılar daha hızlı fotoğraf çekebiliyor. Ayrıca fotoğraflar ve videolar çarpıcı görüntü kalitesine sahip olacak.”

3 Ocak’tan itibaren yeni modül CES 2023 yılında duyurulacak akıllı telefonlarda yer alacak. LG rastgele bir marka veya model açıklamadı, ancak yakında Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile gelecek ve potansiyel olarak onu kullanabilecek bir dizi akıllı telefon var. bunların ortasında OnePlus 11 serisi, Xiaomi 13, Motorola X40 ve Oppo Find X bulunur. Apple aynı zamanda LG Innotek’in büyük bir müşterisi ve önceki raporlara göre yakınlaştırma modülünü önümüzdeki yıl piyasaya sürecek. iPhone 15 serisindekullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu