Haber

Kastamonu’da Orman Yangınları Kontrol Altına Alındı

Kastamonu’nun Tosya ve Taşköprü ilçelerindeki ormanlık alanlarda çıkan yangınlar, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerince söndürüldü.

Edinilen bilgiye göre, Taşköprü’nün Obrucak köyü ormanlık alanında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangının fark edilmesi üzerine bölgeye Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğü itfaiye ekipleri, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü Obrucak İşletme Şefi sevk edildi. Grupların müdahalesi sonucu ormanlık alanda çıkan yangın büyümeden kontrol altına alındı.

Bu yangından kısa bir süre sonra Tosya ilçesinde ikinci bir yangın çıktı. Tosya Orman İşletme Müdürlüğü Ahlatdağ İşletme Amirliği’nin ormanlık alanında henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Ahlatdağ Operasyon Amirliği ekipleri yangına müdahale etti. Erken müdahale sonucunda yangın büyümeden kontrol altına alındı.

“Daha dikkatli ve temkinli olmalıyız”

Tosya ve Taşköprü ilçelerinde art arda çıkan yangınların ardından Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu uyarıda bulundu.

Sönmezoğlu, “Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğümüzde bulunan Obrucak İşletme Şefliğine ve Tosya Orman İşletme Müdürlüğü Ahlatdağ İşletme Şefimize erken ve etkin müdahale ederek orman yangınını kontrol altına alan ekip arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Başta çalışma arkadaşlarımız olmak üzere tüm halkımıza, Daha dikkatli ve tedbirli olmak gerekiyor. Ateşin yanmaması için herkes birbirini uyarmalı” dedi. – KASTAMONU

habersarkisla.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu