Haber

İYİ Parti adayı Karamollaoğlu’na ‘yozlaşmış’ dedi, Saadet Partisi tepki gösterdi

DÜZGÜN Partisi Lideri Meral Akşener, bugün partisinin Sivas Belediye Başkanı Adayının Mehmet Ceylan olduğunu açıkladı.

Akşener’in de katıldığı toplantıda konuşan Mehmet Ceylan, eski Sivas Belediye Başkanı Saadet Partisi (SAADET) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu için “yozlaşmış” tabirini kullandı.

Ceylan, “AK Parti düzeni denilen o Milli Görüş zihniyeti 1989’da burada belediye başkanlığını kazandı. Sayın Başkanım, Temel Karamollaoğlu diye bir kişi var, o da henüz 2’nci veya 3’üncü ayında buradaydı ve ‘Cumhuriyet’ti” dedi. burada kuruldu ve burada yok edilecek.’ “Yozlaşmadan başka nedir bu? Bana bu kadar sert konuşma diyorlar. Nasıl yapamam? Vallahi iplere düşsem de konuşurum Sayın Başkan. Umarım size sorun çıkarmam” dedi.

Saadet Partisi Sözcüsü Birol Aydın, Mehmet Ceylan’ın sözlerine tepki gösterdi. Aydın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Karamollaoğlu’na iftira atıldığını belirterek, şunları söyledi:

“Milli Vizyon, Cumhuriyetimizin en değerli kurucu vasiyetlerinden biridir. Genel Liderimiz Sayın Temel Karamollaoğlu’nun bugün bile sevgiyle, özlemle anılan Sivas’ta ortaya koyduğu belediyecilik anlayışı bunun kanıtıdır! Koalisyon ortağıydık! 96-97’de ve daha birkaç ay önce işbirliği yapmıştık. Desteklediğimiz bir siyasi partinin Genel Başkanına alçakça iftira atmayı alçakça buluyoruz! Devletin kurumuyla çalışan, iş yapanlara söyleyecek çok sözümüz var. İktidarın gündemine uygun; ama böyle bir şerefsizliğe karşı konuşmak laf israfıdır! Genel Başkanımızı apaçık yalanlarla hedef gösterenler YETER “Partili Sivas Belediye Başkanı Adayı olan kişinin kibrini, önce kendi tavrını ortaya koyan vatandaşlarımıza bırakıyoruz. Yeti Partisi’ne, sonra değerli Sivas halkına ve aziz milletimize.” (HABER MERKEZİ)

kalecikhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu