Haber

Elazığ takımlarından yedek lig tepkisi

Elazığ’ın profesyonel ligdeki temsilcileri ES Elazığspor ve 23 Elazığ FK, kurulması düşünülen Rezerv Lig’e tepki gösterdi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun hayata geçirmeyi planladığı Rezerv Ligi için özellikle 3. Lig’de mücadele eden takımlar tepki gösteriyor. Bu kapsamda ES Elazığspor’un lideri Serkan Çayır ve 23 Elazığ FK Lideri Tuncay Kaymak, yayınladıkları açıklamalarla tepkilerini dile getirdi.

Serkan Çayır: “Süper Lig kulüplerinin TFF 3. Lig’de uygulamak istedikleri Rezerv Lig Projesi’nin 3. Lig kulüplerine zarar vereceğini, bu haksız projenin rekabet ve hukuk kurallarına aykırı olduğunu, kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. Bu projeyi asla onaylamadığımızı veya kabul etmediğimizi.”

Tuncay Kaymak: “TFF 3. Lig’de kurulması hedeflenen Rezerv Lig, 3. Lig kulüplerini zor durumda bırakacak ve alt lig kulüplerini zarara uğratacak. Türkçe’de buna ihtiyaç varsa ortadadır.” Futbola başka bir çözüm bulunmalı.TFF’nin 2.Lig ve 3.Lig Kulüplerin endişelerini dikkate alıp bu yanlıştan dönmelerini temenni ediyoruz.Elazığ FK olarak yapılmak istenen Rezerv Lig uygulamasını yerinde bulmuyor ve onaylamıyoruz. TFF 3. Lig’de kuruldu.” – ELAZIĞ

pehlivankoyhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu