Haber

Elazığ depreminde kızını kaybeden acılı anne: “3 yıl unutamadım, kızımı toprağa vermiş gibiyim”

Elazığ depreminde kızını kaybeden acılı anne: “3 yıl unutamadım, kızımı toprağa vermiş gibiyim”

“Kaç tane eski ev olursa olsun benim gibi bir anneye böyle bir acıyı bir daha görmemeliler”

ELAZIĞ – Elazığ’da 24 Ocak 2020’de meydana gelen depremde 29 yaşındaki kızını kaybeden ve enkaz altından çıkarılan Hamide Buğdalı, “3 yıl unutamadım. kızımı gömdüm. Kızım benim her şeyimdi.”

24 Ocak 2020’de meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde Elazığ’da 37, Malatya’da 4 olmak üzere 41 kişi hayatını kaybederken, iki şehirde 25 binden fazla ev ağır hasar gördü. Depremde kent merkezindeki binaların yanı sıra Maden ilçesine bağlı Gezin köyünde Tılhem Caddesi üzerinde bulunan 6 katlı Mavi Göl Apartmanı çöktü. Hamide Buğdalı çöken binadan yaralanırken, 29 yaşındaki kızı Pınar’ın cansız bedeni bulundu. Anne Buğdalı, depremin yıl dönümünde o anları ve kızının kaybını gözyaşları içinde anlattı.

“Bütün eski evleri yıksınlar”

Kızını depremde kaybettiğini söyleyen Hamide Buğdalı, “Kaç tane eski ev olursa olsun benim gibi hiçbir anne böyle bir acıyı bir daha görmesin. Recep Tayyip Erdoğan yanımızdaydı ve bize ev verdi. sahipsiz bırakmayın hiç unutamam.gündüz komşular gelir biraz konuşuruz.konuşarak vakit geçiririz.yatağa gidince ‘aman Allahım sabırlar’ derim. farklıydı” dedi.

Deprem anını kısaca anlatan Bugdalı, “Kızım telefonda ders veriyordu. Koltukta oturuyorduk ben de televizyon izliyordum. Gidip süt ısıttım getirdim. Bir bardak su içtik. Olursa.” Aldım ve kanepenin önüne oturdum. Diğer taraftaki kanepeyi sallayınca önüne düştüm. Bağırdım ama duymadım. Üzerine bir kolon geldi. Bir ayağım kanepenin tabanındaydı, çektim ama diğer ayağım gelmedi. Tepeden bir ışık geldi. ‘Sizi çıkaracağız’ dediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu