Haber

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’ndeki hastalar tahliye ediliyor.

Adana’daki Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nin büyük çaplı yeni bir depreme maruz kalması riskli olabileceği için dün başlayan tahliye süreci devam ediyor.

ÇÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada, bölgede bir süredir devam eden depremler nedeniyle hastanenin ilk günden itibaren düzenli olarak ilgili uzmanlar tarafından kontrol edildiği belirtildi.

Açıklamada, Hatay’ın Defne ilçesinde 20 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından ÇÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Adana Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Öğretim Üyelerinden oluşan 9 kişilik heyet tarafından hastanenin incelemeye alındığı belirtildi. Müdürlük grubu.

“Bu bilirkişi heyeti, eski ve yıpranmış binalarımızın art arda gelen depremler nedeniyle yeni ve şiddetli bir depreme maruz kalması durumunda riskli olabileceği kanaatine varmıştır. Bu risk nedeniyle hastanemizden hiçbir hastamız mağdur olmaz, ancak tedbir amaçlı dün akşam saatlerinde başlayan Adana Şehir ve Yüreğir Devlet Hastaneleri. Hastalarımızın tahliyesi gece boyunca devam etti. Onkoloji hastanemiz bu tahliye kapsamı dışındadır.”

Koğuşlarda yatan 158 hastanın yanı sıra yenidoğanların da bulunduğu servislerde bulunan 87 hastanın tahliye edildiği, kalan 100 servis ve 9 yoğun bakım hastasının tahliyesinin bugün tamamlanmasının beklendiği bildirildi.

tasova-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu