Ekonomi

Borsa İstanbul güne yatay başladı

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,05’lik kısmi düşüşle 4492,19 puandan başladı.

BIST 100, dünkü işlemlerde 4.550 puanlık dirençte takılıp kaldıktan sonra reel satışlarla günü %0,92 düşüşle 4.494,48 puandan kapattı. BIST 100’de dün 69 hissenin fiyatı düşerken, 28 hisse değer kazandı. Günlük işlem hacmi 45,2 milyar TL oldu.

Güne yatay başlayan Borsa İstanbul’da ilk işlemler alıcı taraflı olurken endeks 4.500 puan bandına hareket etti. Bankalar, basit metallerVe Emlakgüne en çok taleple başlayan bölümler oldu. Baskı, TekstilVe turizmÖte yandan güne olumsuz başlayan şubelerin başında yer aldı.

Borsa İstanbul’da açılışta en çok yükselen hisseler, ÖZRDN, YAPRAK, AGYO, RYSAŞVe AVHOL oldu. Güne satıcılarla başlayan hisselerin başında taban fiyattan işlem başlatıyorlar. ARSAN, DURDO, SKTAŞ, VKINGVe MNDRSoradaydı.

Borsanın en yeni şirketlerinde BÜYÜKDün tavan fiyattan işlemlere başladıktan sonra bugün taban fiyata yakın bir düşüşle 22,52 TL’ye geriledi ve CWENESonrasında daha önceki halka arz şirketlerinde görüldüğü gibi bir tavan serisi gerçekleştirilememiştir.

Dış piyasalarda Asya borsaları günü negatif kapatmaya hazırlanıyor. Avrupa borsaları güne alıcılı başladı. Düne karışık bir hareketle başlayan ABD borsaları ortasında Nasdak, günde %1, S&P 500%0.45 ile kapanış Dow Jonesyatay kaldı.

ABD ve Avrupa vadeli endekslerinin de sabah saatlerinde pozitif hareket ettiği görüldü.

Author: Günay Caymaz

Borsa verileri, gerçeğe uygun değer, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan faydalı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. katılmak tıklamak .

seyhan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu