Haber

Anne ve iki çocuğu kabloyla hayata bağlandı

Kahramanmaraş’ta 4 katlı apartmanın 3’üncü katında depreme yakalanan anne ve iki çocuğu, balkona çıkan internet kablosuyla aşağı inerek hayata tutundu.

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen iki büyük depremin ardından kurtuluş anları duyanları şaşırtmaya devam ediyor. Bu anlardan biri de Dumlupınar Mahallesi’nde 4 katlı apartmanda oturan Demir ailesi tarafından yaşandı. Deprem anında evde bulunan anne Zeliha Demir ve 2 kızı, bulundukları apartmanın birinci katının çökmesi nedeniyle apartmanda mahsur kaldı. Kızlarını kurtarmak için balkona koşan annenin önüne internet kablosu çıktı. İnternet kablosunu balkonun demirine bağlayarak aşağıdaki vatandaşlardan yardım isteyen anne Demir, kablo yardımıyla 2 kızı ve kendisini asarak apartmandan çıkmayı başardı. Gergin anları anlatan Zeliha Demir, o an sadece çocuklarının hayatını kurtarmayı düşündüğünü söyledi.

“Kapıyı açmaya çalıştım ama açamadım”

Zeliha Demir, şok anında kapıya ilk koştuğunu ancak sıkıştığı için açamadı. İlk başta kapıyı açmaya çalıştım ama maalesef kapı açılmadı ve o an aklıma balkon geldi. Balkona çıktığımda internet kablosunu gördüm. Alt katta iki erkek vardı. Onlardan yardım istedim. Onları yardıma çağırdım. Aşağıdan kızları aldıklarında aşağı inebildik. Komşularımız bizden geç inebildiler. “O an kablonun bizi öldüreceğini ya da yaşatacağını düşünmemiştim. Ama tek amaç çocuklarımı kurtarmak olduğu için kızlarımı kabloya bağlayıp aşağı indirdim. Eşim ve oğlum da yoktu. Çalıştıkları için gece vardiyasındaydılar” dedi. – KAHRAMANMARAŞ

idil-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu