Haber

ABD’de bir metal fabrikasında meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 13 kişi yaralandı.

YENİ ABD’nin Ohio eyaletindeki bir metal işleme fabrikasında meydana gelen patlamada 1 kişinin hayatını kaybettiği, 13 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Ulusal basında çıkan haberlere göre, eyaletin Oakwood Köyü’ndeki I. Schumann metal işleme tesisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle patlama meydana geldi.

Patlama sonucunda fabrikada yangın çıktı.

Yangın çevrede endişe yaratırken, patlamada 1 kişi öldü, 13 kişi yaralandı.

Fabrika yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, patlamanın çıkış nedeninin bilinmediği, incelemeler sürerken önceliğin kazadan etkilenen kişilerin yaralarının sarılmasında olacağı kaydedildi.

Patlamayla birlikte yaklaşık 200 metre çapında dağılan modüller araç ve yapılara zarar verirken, patlama sonrası çıkan yangının dumanının kilometrelerce öteden görülebildiği bildirildi.

Ohio’nun Doğu Filistin kasabası yakınlarında 3 Şubat’ta kimyasal elementler taşıyan bir trenin raydan çıkması da çevre felaketine neden olmuş ve ülke gündemi uzun süre tartışılmıştı.

Tren kazasının ardından yüksek oranda zehirli kimyasalların yayılması nedeniyle tahliye edilen bölge sakinleri 3 gün evlerine dönemedi.

haber-kavak.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu